^Do góry
baner

WTZ

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Razem”

 

działają od 1998 roku. Obecnie pod opieką jest 40-stu uczestników, którzy pracują w pięcioosobowych grupach pod kierunkiem wyspecjalizowanej kadry.

 

Co robimy?

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w ośmiu grupach: stolarskiej, plastycznej, informatyczno - edukacyjnej, decoupage, rękodzieła, podtrzymywania umiejętności społecznych, aktywizacji społecznej i artystycznej.

Zajmujemy się wykonywaniem prac plastycznych i rękodziełem, np. malowaniem na szkle, płótnie, zdobieniem płytek ceramicznych, makramą, drzeworytem, biżuterią. Pracownia stolarska oprawia nasze dzieła, zajmuje się wykonywaniem np. wieszaków, półeczek i drewnianych podstawek oraz skrzynek na zamówienie. Z ta pracownią ściśle współpracuje pracownia plastyczna oraz decoupage, które ozdabiają wytwory stolarskie technika decoupage. Uczestnicy pracowni informatycznej projektują  zaproszenia, broszury i ulotki informacyjne. Pracownia artystyczna założyła zespół muzyczny "Perełki", który umila nasze imprezy warsztatowe swoim śpiewem oraz prezentuje całe Warsztaty na różnych imprezach kulturalnych. 

Prowadzone są tu również zajęcia edukacyjne, kulinarne i doskonalące umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Codziennym elementem terapii jest rehabilitacja zdrowotna i pomoc psychologiczna.

Zajmujemy się organizowaniem imprez okolicznościowych np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocnych, Dnia Kobiet. Wyjeżdżamy na organizowane co roku wycieczki po Polsce i zagranicy. Warsztat był organizatorem kilku edycji ogólnopolskich spotkań integracyjnych, takich jak Święto u Dobrych Aniołów oraz Tomaszowska Majówka Integracyjna – Kiermasz Rozmaitości. Dodatkowo organizujemy Tomaszowski Turniej w Boccia dla Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczymy w olimpiadach sportowych dla osób niepełnosprawnych, występujemy na przeglądach artystycznych, prezentujemy nasz dorobek na wielu różnych wystawach i konkursach artystycznych, fotograficznych i literackich.

 

Harmonogram pracy WTZ

 

godz. 7:00 9:00 – przywóz I grupy uczestników

godz. 7:308:20 – przywóz II grupy uczestników

godz. 7:308:40 – przywóz III grupy uczestników

godz. 8:209:00 – zebranie kadry i uczestników WTZ – zajęcia świetlicowe

godz. 9:0011:00 – zajęcia programowe w pracowniach

godz. 11:0011:30 – przerwa śniadaniowa dla uczestników WTZ

godz. 11:1511:30 - przerwa w pracy dla kadry WTZ (art. 134 Kodeksu Pracy)

godz. 11:3013:30 - zajęcia programowe w pracowniach

godz. 13:3014:00 – zajęcia świetlicowe (zajęcia integracyjne), prace porządkowe

godz. 13:0015:00 – odwóz I grupy uczestników

godz. 14:0015:30 - odwóz II i III grupy uczestników.

 

Uczestnicy samodzielnie dochodzący do WTZ przebywają w warsztatach w godz. 9.0014.00.

 

Nasi Darczyńcy

Wspierają Nas

Zdjęcie dnia

100_0820.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

2013 WTZ FS RAZEM |